Орест Вітик та Юрій Криган: несамовитий опір адептами продажності

Орест Вітик та Юрій Криган: несамовитий опір адептами продажності

Саме тому будь-які спроби реформувань або навіть невеликих змін наражаються на несамовитий опір несприйняття адептами продажності. Через це оновлення і перехід нашої країни до цивілізованих відносин постійно гальмується.Про це йдеться у матеріалі Акцентів.

Місцеві чиновники, яких звільняють за незадовільну роботу та особисте збагачення, використовують будь-які лазівки в українському законодавстві, аби продовжувати паразитувати на державних ресурсах. Варіанти різні: лікарняний, відпустка тощо. Пересидіти, а потім – спробувати улестити нового керівника, аби залишитись на посаді.

Такі пласти інформації знаходяться не лише у внутрішній документації правоохоронців, а й стали надбанням громадськості.

Новообраний Президент України Володимир Зеленський з обуренням неодноразово про це зазначав, звертаючись до поки ще діючих чиновників:  «Якщо ви не потрібні державі, можете піти пошукати іншу роботу? Ви можете сам звільнитися? Чи будете, як податківці – вони з однієї області тікають від нас в іншу».

Серед представників вже «старої гвардії» чиновників — заступник начальника Головного управління ДФС у Львівській області Орест Вітик. Понад 19 років працює у податковій сфері. Тепер же він намітив собі підвищення у рідній області. Звертаємо увагу, що це не завдяки результативним показникам чи зразковій роботі. Навпаки команда діючого Президента Володимира Зеленського м’яко кажучи не задоволена станом справ у Львівській області. Тож граючи на  випередження і для уникнення переховувань від гніву гаранта по лікарняних чи відряженнях, Орест Вітик зажадав отримати нову посаду, аби не звітувати за результати своєї діяльності. А ще рік тому журналісти-розслідувачі оцінили річний оборот схеми на Львівщині (завдяки якій збагачувались високопосадовці країни) у 7 мільярдів гривень. Контролює тіньові оборудки – Василь Костюк, а саме —  протягом останніх років керує діяльністю потужного конвертаційного центру у  місті Львові. Разом зі своїми «партнерами» маючи надійні зв’язки в податкових органах, через створені фіктивні підприємства. Їх  директорами значились малозабезпечені або без постійного місця проживання громадяни країни. Через такі фірми проводились операції по відмиванню коштів. Орест Вітик входить до складу де-факто підопічних Василя Костюка і всіляко опікується справами цього покровителя. Саме тому останній намагається просувати свого протеже, розраховуючи наростити у майбутньому свої «тіньові» прибутки.

У числі бізнесових партнерів Костюка також перебуває батько податкового чиновника — Вітик Дмитро Іванович, який є засновником та власником ПП «Мега-Тех». За інформацією аналітичної системи YouControl, дане приватне підприємство засновано в 1999 році. Основний вид діяльності ПП «Мега-Тех» вказаний як надання інших допоміжних комерційних послуг. Розмір статутного капіталу складає лише 1 000 гривень. Також станом на листопад компанія мала більше 4700 гривень податкового боргу. А у червні цього року Львівська міська рада затвердила ПП «Мега-тех» проект землеустрою та виділила дві земельні ділянки біля Стрийського ринку під спорудження торгово-офісного центру та багаторівневого паркінгу. Проект запланованого будівництва ще рік тому викликав обурення у мешканців міста. Начебто забудовник пішов на поступки, проте спорудження офісно-торгівельні приміщення з паркінгом таки будуватимуть. Хто посприяв цьому більше: син – впливовий місцевий податківець чи не менш «поважний» бізнес-партнер Василь Костюк сказати важко.

Дмитро Вітик також володіє торгово-виробничою компанією «ДС» (надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна), та ТзОВ «Гордан і К», що займається виробництвом будівельних виробів з пластмаси.

Сфера будівництва у пріорітеті дружини Ореста Вітика – Ірини. Адже вона співзасновниця групи будівельних підприємств «Auroom» (ЖБК АУРУМ ТАУЕР І, ЖБК АУРУМ ТАУЕР ІІ та ін.). Генеральним підрядником одного з будівництв у Львові є ТОВ «Приватбуд плюс», а реалізація квартир за двома договорами, щоб таким чином мінімізувати сплату податків.

Але повернемось до Ореста Вітика. Він керує підрозділом, яке забезпечує обслуговування адмінбудинків ГУ ДФС у Львівській області та ДП ВСЦ «Сервісний центр». Саме в одному з приміщень податківців по вул. Стрийська, 35  мали встановити ліфти німецького виробництва вартістю 11 млн гривень. Попри виграний тендер наближеним до О. Вітика СПД, по факту встановлено значно гірші та дешевші ліфти турецького виробника. Німецьке ж обладнання таки завозилось, але потім через кілька днів вивезено (очевидно його спрямували для використання в одному з об’єктів «Auroom».

Подібним чином зникли з балансу львівських податківців гаражі для службових авто, які розташовані на вул. Хлібна, 6 у Львові. За цікавим збігом обставин ця територія суміжна з будівництвом будинку, яке здійснює  все той же «Auroom» (вул. Пимоненка,7). І не викликає здивування, якщо на території гаражів, компанія Ірини Вітик незабаром розпочне будувати черговий багатоквартирний будинок.

Його підвищення на кар’єрну сходинку оцінено в 1 (один) мільйон доларів (гривня серед можновладців не надто користується попитом через ненадійність). Вирішити справу обіцяє Юрій Криган донедавна працював головним державним ревізором-інспектором в ГУ ДФС у м. Києві. До цього встиг побути помічником-консультантом у народного депутата-регіонала, свого земляка (обоє з Чернівців) Миколи Романюка.

Нині Юрій Криган позиціонує себе найбільш довіреною особою нового голови ДПС Сергія Верланова  та афішує прайси на державні посади у податковій структурі, всіляко рекламуючи свої послуги у вирішенні кадрових питань та не тільки.

Хочеться сподіватись, що це лише самовпевнена самодіяльність авантюриста. І відбувається без відома Сергія Верланова, який мав би об’єктивно розібратись в ситуації, припинивши ці та подальші спроби незаконного й ганебного збагачення.

Проте можна констатувати з високим рівнем вірогідності протидію старих кадрів оновленню. Їхні апетити не зменшуються не зважаючи ні на що.

Якщо ж аналізувати проблему у загальнодержавному масштабі, то за словами того ж Сергія Верланова: «…рівень тіньової економіки України складає 32% від офіційного ВВП». Отож потенціал для підживлення хабарників чималий.

Як довго корумпована система чинитиме опір і чи отримає в черговий раз перемогу – залежить від ступеню неупередженості (в першу чергу) Сергія Верланова і нової команди Зеленського та їх вчасних рішень.

По материалам:  ponedelnik.com.ua

Pult