Петро Белз — непроста персона під протекторатом Медведчука

10 серпня Прокуратура АРК провела обшуки в Херсоні на судні «Мрія» (MRIYA). У відомстві стверджують, що в червні 2015 року це ж судно, але під назвою «Вілга» (Vilga) постачало паливо для підрозділів Чорноморського флоту РФ до Севастополя. Судно підозрюється в контрабанді нафтопродуктів.

Однак вже 13 серпня Херсонський міський суд відмовив у задоволенні клопотання СБУ та Прокуратури АР Крим про арешт судна. Як повідомляється, прокуратура АР Крим готує апеляційну скаргу на рішення суду.

Танкер MRIYA (IMO: 9109811, MMSI: 272791000) є в реєстрах міжнародного судноплавства. За даними сайту MarineTraffic, зараз судно перебуває на причалі в Херсоні, однак має цікаву історію. Згідно із записами в регістрі AIS, назви і прапори, під якими ходило це судно, такі:

Ім’я судна: MRIYA

  • Прапор: UA (Херсон, Україна) – Останній звіт: 2019-08-07 05:58:00  Назва судна: MRIYA
  • Прапор: KM (Мороні, Коморські острови) – Останній звіт2018-10-21 05:33:00  Назва судна: VILGA
  • Прапор: KM (Мороні, Коморскі острови) – Останній звіт2018-08-03 17:59:00 Назва судна: VILGA    
  • Прапор: SL  (Фрітаун, Сьєра-Леоне) – Останній звіт2018-08-03 17:45:00 Назва судна: VILGA
  • Прапор: RU  (Астрахань, Росія) – Останній звіт2018-02-15 07:06:00 Назва судна: SARATOV_CITY
  • Прапор: RU (Астрахань, Росія) Останній звіт2013-01-05 20:54:00 Назва судна: SARATOV_CITY

Також тут ми можемо знайти інформацію про судно, де власником значиться Felina Development Lp, а оператором вказане російське ВАТ «Судноплавна компанія Маршал».

У регістрі судноплавства України вказано, що Felina Development Lp – українська компанія.

За даними реєстрів Великобританії, однойменна компанія зареєстрована в Единбурзі.

А зареєстрована ця компанія на Петра Белза. У документах вказано рік його народження і місяць.

Людина з таким же ім’ям проходить і в українських реєстрах. За збігом місяця і року народження з високою часткою ймовірності можна припустити, що це та сама людина – Петро Павлович Белз.

Петро Белз – незвичайна особа. Детальніше про зв’язок Петра Белза і Віктора Медведчука можна прочитати в розслідуванні проекту «Нашi грошi».

На Петра Белза в Україні зареєстровані такі організації:

Якщо придивитися до їхньої діяльності уважніше, то можна дізнатися, що тільки одна з компаній – ТОВ «АНВIТРЕЙД» – примудрилася провести 12 угод на суму 4,6 млрд грн з Укрзалізницею, про що свідчить сайт DOZORRO.

Оскільки прокуратура АРК спільно з СБУ звинувачують судно в нелегальному постачанні нафтопродуктів в окупований Севастополь для Чорноморського флоту РФ в червні 2015 року (тобто через понад рік після анексії Криму і початку війни на Донбасі), ці документи можуть частково пролити світло на те, хто ж насправді стояв за цією схемою.

Ще більш цікавим є те, що 13 серпня Херсонський міський суд відмовив у задоволенні клопотання СБУ та Прокуратури АР Крим про арешт судна. Чи не тому, що бенефіціаром схеми є людина, яка в Україні вважається недоторканною?

Наскільки сліпа українська Феміда? Виносить вона рішення від імені народу України відповідно до законів України або ж її рішення продиктовані інтересами Віктора Медведчука і Російської Федерації? Всі ці питання залишаються відкритими.

По материалам:  informnapalm.org

Pult